fbpx

Wniosek po 5 dniach pisania cyklu „1 sukces dziennie”

To post z serii 1 sukces dziennie, czyli praktyczna implementacja podejścia z książki Show Your Work!  Codziennie zapisuję swoje postępy w SlowTracker – aplikacji do zapisywania sukcesów, a następnego dnia rano wybieram jeden lub kilka i tworzę z nich krótki post. W ten sposób na bieżąco powstaje relacja z realizacji moich projektów.

Zrozumiałem, że używanie sukcesów jest świetnym sposobem na rozpoczęcie wartościowego, merytorycznego wpisu, za pomocą historii.

Kiedyś zauważyłem to u Darka Puzyrkiewicza. Uczyłem się od niego copywritingu i czytałem wszystkie jego maile. Często zaczynał w nich od prywatnej historii, np. że mu się auto zepsuło i rozmawiał o czymś z mechanikiem. Potem użył tego jako metafory dla wyjaśnienia techniki, którą chciał się podzielić. Było to dla mnie bardzo inspirujące i angażujące.

Teraz sam w tej serii postów wpisuję najpierw treść mojego sukcesu (pobraną ze SlowTracker), a potem dorzucam do tego kilka zdań i/lub przeredagowuję. Wychodzi z tego najczęściej krótka historia na start i lekcja, którą chcę podzielić się ze światem. Takie podejście bardzo ułatwia mi pisanie.

I mam poczucie, że taki system (sukces -> wpis na blogu -> refleksja taka jak ta) jest formą budowania na tym, co już wcześniej stworzyłem. Jest kontynuacja.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top